Kliky na dveře

Tipy na kvalitní a levné značkové kliky

Jak udržovat kliky? Jak je správně čistit?

Hlavní stránka » Jak udržovat kliky?

Nákupem kliky a její montáží není konec "starostí". Je třeba kliky udržovat a správně čistit, aby vám co nejdéle vydržely. 

Údržba klik je jednoduchá, je třeba pouze dát pozor na materiál a podle něj kliku čistit. Dnes se kliky vyrábí většinou z oceli, nebo mosazi, případně jiných slitin kovů. Najdeme ale i kliky skleněné, nebo křišťálové.

Jak čistit kliky vyrobené z kovu - mosaz, ocel

Na tyto materiály je třeba používat speciální čistící prostředek na kovové materiály. Koupíte je i v drogeriích, nebo ve specializovaných obchodech. Čistící prostředek naneste na houbu, nebo hadřík a očistěte takto povrch kliky. Poté nechte nanesený prostředek na klice a po pár minutách jej setřete suchým hadříkem. Klika bude krásně čistá a lesklá. Jako nová.

Jak čistit skleněné kliky?

Na sklo, nebo křišťál speciální prostředky nepotřebujeme, stačí univerzální prostředek na sklo. Jen pozor na rozpouštědla, která se občas v univerzálních čistidlech objevují. Čistič bez rozpouštědel stačí nanést na kliku, nechat minutu působit a pak setřít čistým hadříkem.

Rada od našich babiček - použijte citrónovou šťávu!

Babskou radou je na lesklé kliky použít odmašťovač a poté kliku přetřít citrónovou šťávou, opláchnout čistou vodou a setřít čistým hadříkem, nebo utěrkou. Pak bude klika lesklá jako nová. 

A co vy, máte nějaké rodinné účinné tipy a triky na lesklé a čisté kliky?

Vložit komentář

Jméno:
*
Uri:
E-mail:
Komentář: