A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /mnt/data/accounts/l/leadmedia/data/www/zahradninabytekvyprodej.cz/e-kliky.cz/system/core/Exceptions.php:185)

Filename: core/Security.php

Line Number: 189

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /mnt/data/accounts/l/leadmedia/data/www/zahradninabytekvyprodej.cz/e-kliky.cz/system/core/Exceptions.php:185)

Filename: libraries/Session.php

Line Number: 672

Dveřní kliky - jaké kliky si vybrat? | Kliky na dveře

Kliky na dveře

Tipy na kvalitní a levné značkové kliky

Dveřní kliky - jaké kliky si vybrat?

Hlavní stránka » Kliky podle použití » Dveřní kliky

Dveřní kliky jsou základ každého bydlení a tak byste jejich výběr rozhodně neměli podcenit. Dobrá klika od dveří Vám může vydržet několik desítek let! Samozřejmě vždy záleží na frekvenci používání samotné dveřní kliky a na zvoleném materiálu.

Materiál pro výrobu dveřních klik

Jak už bylo řečeno, tak největším faktorem ovlivňujícím životnost kliky je zvolený materiál. Výrobci používají několik základních a osvědčených kovů:

 • Nerez - Nejodolnější typ kování je právě z nerezu. Nevýhodou u nerezu je to, že se špatně tvaruje a tak není příliš vhodná pro tzv. designové kliky. U nerezových dveřních klik převažuje jednoduchý design, který je zároveň cenově velmi dostupný.
 • Mosaz - Cenově patří do té nejvyšší třídy, na druhou stranu se jedná o špičkový materiál, který toho vydrží opravdu hodně. Pokud hledáte materiál vhodný pro designové kování - je to právě mosaz. Nezapomínejte i na to, že časem se na mosazných klikách může udělat patina, což nemusí být vždy na škodu.
 • Slitiny kovů - Mezi nejčastěji používané slitiny kovů, ze kterých se vyrábí dveřní kování patří zinek s hliníkem. Tento materiál není tak kvalitní jako třeba mosaz, ale je zase o hodně levnější. Slitiny kovů jsou také náročnější na povrchovou údržbu.
 • Hliník - Jedná se o nejlevnější materiál s nejnižší odolností. Z hliníku jde vyrobit prakticky každý model dveřní kliky.

Typy dveřních klik

Před samotným nákupem dveřní kliky také zvažte jaký typ dveřní kliky chcete a kde kliku umístíte. Existují dva základní typy dveřního kování: interiérové a vchodové.

 • Interiérové kování - Toto kování je určené pro používání uvnitř domu nebo bytu. Na trhu narazíme na širokou škálu různých tvarů, barev a materiálů. Pokud budete mít všechny vnitřní kliky správně sladěné, Váš domov bude zas o něco víc útulnější. Interiérové kování se v žádném případě nehodí pro venkovní použití, protože není dostatečně odolné proti nepříznivým vlivům počasí.
 • Vchodové kování - Výběr správného vchodového kování by mělo být Vaší prioritou. Toto kování by mělo splňovat nejen Vaše designové, ale také bezpečnostní požadavky. Vchodové kování chrání Váš byt či dům před vniknutím cizích osob a tak na něm rozhodně nešetřete!

Značky dveřních klik

Tak jako u všech výrobků i tady existuje celá řada značek. My Vám teď představíme ty nejznámější.

 • TWIN - Tato česká firma vznikla v roce 1992 a již od té doby vyrábí dveřní kování a spoustu dalších interiérových doplňků. Důraz je kladen na vysokou kvalitu zpracování, ale také na cenu. TWIN spolupracuje s celou řadou českých a slovenských obchodníků s dveřním kováním - včetně firmy Deokork
 • Cobra - Tato společnost vznikla již před více než dvaceti lety a za tu dobu si vybudovala silnou pozici na trhu s (nejen) dveřním kováním. Firma Cobra vyrábí léty osvědčené modely klik, ale zároveň se nebrání novým inovacím.
 • M&T - Firma M&T je českou jedničkou ve využívání moderních technologií při výrobě dveřních klik a hlavně při povrchové úpravě. Poměr kvalita/cena zde hraje zásadní roli a tak není divu, že firma na své výrobky dává garanci 3-15 let (podle povrchové úpravy).
 • AC-T Servise
 • MP - Tato česko-slovenská společnost je poměrně mladá, její vznik se datuje k roku 2008. Firma si buduje svou vlastní síť maloobchodních partnerů a zaměřuje se na spolehlivost svých výrobků a na špičkový zákaznický servis.
 • ROSTEX - Česká výrobní společnost s více než 80letou tradicí sídlí ve Vyškově. Firma Rostex sází na svou mnohaletou tradici a zkušenosti s výrobou. Tato společnost nabízí širokou škálu výrobků ve špičkové kvalitě. Rostex také vyrábí na zakázku a má spoustu prodejen v České republice a na Slovensku.

Vložit komentář

Jméno:
*
Uri:
E-mail:
Komentář: